تبلیغات
مبین - از اینترنت چه می دانیم؟
" آنانکه خاک را به یک گوشه نظر کیمیا کنند................آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند "  

اینترنت چیست؟درموردفضای مجازی چه میدانید؟چه آسیب هایی در این فضا وجود دارد که ما ازآن غافل مانده ایم؟
اینترنت شبکه وسیعی از کامپیوتر هاست که در نقاط مختلف دنیا قراردارند،وبه یکدیگر متصل هستند.از نگاهی دیگرانترنت مجموعه ای پایان پذیری از پایگاهای داده است که اطلاعات مختلف ومتنوع فردی وجمعی رادر خودجمع کرده است.
شاید جامع ترین تعریف از اینترنت این تعریف باشدوبا تعمّق در این تعریف به خوبی به فایده ها ومضرات این ابزار مهم وتاثیر گذار پی می بریم.
فرهنگ معین راجع به تعریف اینترنت این کلمات را دارد:
اینترنت شبکه کامپیوتری جهانی برای مبادلۀ اطلاعات است.
سال 1374اینترنت به صورت رسمی وارد ایران شده ودر اختیار افرادی محدودکه تخصص استفاده از آن را داشتند قرار گرفت.به دلیل عدم آشنایی با این وسیله چندین سال در میان افراد محدودی بوده وازآن استفاده می کردند.اما گذشت زمان تغییرات بس شگرفی در این فن آوری بوجودآوردوباعث شد کاربران زیادی رویکردبه اینترنت داشته باشندواستفاده از آن فراگیرشود.تاجایی که ما امروز می بینیم که این وسیله جزء لاینفک زندگی بشر است وبسیاری از کار های طاقت فرسا وزمان بر به راحتی ودر کوتاه ترین زمان ممکن توسط اینترنت انجام می شود.
" alt="" />
سهولت وسرعت در  کارهایی که انجام آن به صورت عادی زمان بر بوده ودر اختیار داشتن آنی اطلاعات گوناگون راجع به مطالب مختلف از جمله مزیتهای اینترنت است.
به راستی که با این وسیله جهان با این عظمت تبدیل به دهکده ای شده وارتباطات به سهولت امکان پذیرمی باشد.
استفاده های اقتصادی،تبلیغات،اموربانکی،خریدوفروش هاو...گام های موثری است که این وسیله در جهت مسائل اقتصادی برداشته است.امروزه تبلیغات اینترنتی نگاه افراد زیادی که دنبال مکانی برای تبلیغ کالای خودهستندرا معطوف به خودکرده است.
سهولت دسترسی وپیشرفتهایی که در این ابزار کارآمد بوجود آمده است،باعث نفوذخیره کننده آن در بین جامعه شده وامروز کاربران زیادی از آن استفاده می کنند.
سایتهای مختلفی در زمینه های اعتقادی،مذهبی،اقتصادی،سرگرمی،علمی و...همچنین ملیون ها وبلاگ که حکم مجله های اینترنتی را دارندوجود داردکه مجموعه عظیمی از اطلاعت را به راحتی در اختیار کاربران قرار می دهد.
امروز باید نگرش ما به این وسیله خوب وتاثیر گزار به عنوان یک وسیله کارآمدباشد واز آن در راه تبلیغ دین استفاده کنیم.همانطور که غول های بزرگ اقتصاد جهان ودشمنان دین از این وسیله غافل نشده اند مانیز باید بتوانیم به نحو احسن از آن استفاده صحیح کنیم.
آموزشهای صحیح،تهیۀ زیرساختهااز جمله ملزوماتی است که باید در این مقوله مورد توجه قرارگیرد.اگرشما می بینیدامروز متاسفانه اینترنت جولانگاه افراد ناباب شده واز این وسیله کارآمد استفاده های منفی می شود حضور کم رنگ وغافل شدن ما از این فضا می باشد.
مقام معظم رهبری باسخنان برخاسته از بصیرتی ناب در این زمینه می فرمایند:
امروز شما ببینید وسایل تبلیغ در دنیا چقدر متنوع شده؛ این طرفِ دنیا یک نفر جوان پای یک دستگاه کوچک می‏نشیند و افکار، تصورات، تخیلات، پیشنهادهای فکری و پیشنهادهای عملی را از سوی هر کسی - بلکه هر ناکسی - از آن طرفِ دنیا دریافت می‏کند. امروز اینترنت و ماهواره و وسایل ارتباطی بسیار متنوع وجود دارد و حرف، آسان به همه جای دنیا می‏رسد. میدان افکار مردم و مؤمنین، عرصه‏ کارزار تفکرات گوناگون است. امروز ما در یک میدان جنگ و کارزار حقیقی فکری قرار داریم. این کارزار فکری به‏هیچ‏وجه به زیان ما نیست؛ به سود ماست. اگر وارد این میدان بشویم و آنچه را که نیاز ماست - از مهمات تفکر اسلامی و انبارهای معارف الهی و اسلامی - بیرون بکشیم و صرف کنیم، قطعاً بُرد با ماست؛ لیکن مسأله این است که ما باید این کار را بکنیم.
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار علما و روحانیون کرمان۱۳۸۴

چه بخواهیم وچه نخواهیم امروز اینترنت تاثیر شگرف و رو به افزایش خودرا در بین جامعه داردوبهتر آنکه با جهت دهی وآموزش های صحیح عرصه را برکسانی که شبانه روز جهت تضعیف دین با این وسیله کار می کنندتنگ کنیم.
ادامه دارد...
طبقه بندی: اعتقادی،  تربیتی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 5 دی 1391 | توسط : محمد فروهر | نظرات()