تبلیغات
مبین - اینترنت،خوب یا بد مسئله این نیست!!!
" آنانکه خاک را به یک گوشه نظر کیمیا کنند................آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند "  
                                                                                                                                                                               

دهکده جهانی،جهانی شدن اینها عناوینی هستند که با اغاز قرن بیستم وارد ادبیات فرهنگی ما شدند .سوال این استکه جهانی شدن چیست؟جهانی شدن در یک تعریف ساده عبارت است از همسان شدن فرهنگ،سیاست،اقتصاد،حول یک محور فکری که از ناحیه یک گروه خاص ارایه میشود.                                                                                                                                
یکی از ابزارهای ترویج جهانی شدن اینترنت است ،اینترنت به ما این امکان را میدهد که با یک کلیک به هر کجای این دنیای خاکی بدون انکه کسی مانع ما شود سرک بکشیم ،در اینترنت دیگر مرز وجغرافیا  معنا ندارد.اما اینترنت با تمام مزایای که دارد یکی از ابزارهای قدرتمندی است که صحنه گردانان جهانی شدن از ان به نحو احسن در حال استفاده کردن هستندومیتواند یک تهدیدی برای فرهنگ دینی ما باشد خصوصا در حوزه زنان ودختران.

در فرهنگ ما پوشش خاصی را برای خانم ها قرار داده اند که یکی از حکمت های ان پنهان ماندن اندام های خانم ها از دید نامحرمان میباشد.اما جهانی شدن با این نوع تفکر مخالف هست ولذا برای ترویج برهنگی تلاش میکند.حال شاید بپرسید که چگونه؟


بنده شما رابه دو مورد از این تلاش ها معطوف میکنم.
تا حالا از خود پرسیده اید که چرا مسابقه ملکه زیبای هر ساله با تبلیغات گسترده برگزار میشود؟در این مسابقات در نهایت یک خانم به عنوان زیباترین زن دنیا انتخاب میشود اما این ملکه با اصطلاح زیبای چه ویژگی داشته که انتخاب شده است؟ ویژگی بارز ان فقط زیبای اندام های او است ونه چیز دیگر در واقع انچه که باعث شده است که او را انتخاب کنند برهنگی او است.

نتیجه  این میشود کسانی که  این خانم را می بینند اینستکه که انها به طور ناخود اگاه تلاش میکنند که خود را به او برسانند زیرا انها برای یکسان کردن عقاید جهانیان باید الگو ارایه دهند پس الگوی انها برای خانم ها این خانم است (ملکه زیبای)و در قدم اول باید
برهنه شوند تا دیده شوند. بعبارت دیگر انها میگویند برای اینکه بتوانی ملکه شوی باید گوهر عفت خود را به حراج بگذاری . باید از انسان بون خود جدا شوی وخود را همانند یک کالای لوکس در معرض دید قرار بدهی و دیگران شما را قیمت گذاری کنند سرانجام این میشود که دختران ایرانی شروع به همسان سازی میکنند در این بین شرکت های بزرگ مواد ارایشی وبهداشتی بازار خوبی پیدا میکنند بی جهت نیست که ما از لحاظ رتبه واردات مواد ارایشی در رده های اولین ها هستیم وپول این دارامد به جیب سرمایداران غربی -امریکای میرود واین نسخه است که برای کشور های اسلامی پیچیده اند واین اساس جهانی شدن است، جوانان ما باید هوشیار باشند که در این دام به ظاهر زیبا نیافتند،

مورد دیگر:

تا حالا از خود پرسیدید که  شبکه اجنماعی بنام فیس بوک با چه هدفی ایجاد شده است؟

این شبکه به افراد اجازه میدهد که نوشته ها وعکس های خود را به اشتراک بگذارند وکاربران متاسفانه عمتدا زن ها که عکس های خود را انهم با بصورت زننده و بدون حجاب اپلود میکنند زمینه برای سوء استفاده افراد را مهیا میسازنند. واسیب دیگر ان هم اینستکه کاربران برای  بدست اوردن دوستان اینترنتی  اقدام به معرفی خود میکنند اما انچه که هستند را نمی نویسند بلکه تصویری را از خود ارایه میدهند که مخاطبان دوست دارند ودر اینجا هست که هرکس بدنبال ویژگی هست که در ذهن خود ساخته است در نتیجه پیوندی دوستی برقرار میشود ،اما اسیب جدی در جای استکه  پیوند دوستی  بین دو جنس مخالف برقرار شود واگر این پیوندی که در دنیای مجازی ایجاد شده است به دنیای واقعی بیانجامد خود مقدمه برای مشکلات روحی واجتماعی بیشتری می شود.

پس به خوبی میتوان نتیجه گیری کرد که  فضای مجازی با اینکه  ظاهر زیبا و جذابی دارد اما میتوانداسیب های  جدی داشته باشد پس  بیایم همانطور که در دنیای واقعی اجازه نمیدهیم که هر کسی به به حریم خصوصی ماواردشوددردنیای مجازی هم اجازه ندهیم امواج نامرئی اینترنت روح وجان ما را تسخیر کند .
طبقه بندی: تربیتی، 
برچسب ها: دهکده جهانی، اینترنت، فیسبوک، ملکه زیبای،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 8 دی 1391 | توسط : علی امیدوار | هدیه شما...()