تبلیغات
مبین - کابوس شن
" آنانکه خاک را به یک گوشه نظر کیمیا کنند................آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند "  
                                                                                         «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم»
پیروزی انقلاب اسلامی ایران باتکیه براصول وارزشهای اسلامی وبا مشیت الهی ورهبری معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمة الله علیه بوده است.انقلابی که درهمه دنیا بی نظیر بوده وارزشها اخلاقی را زنده کرده است.
چه خون های پاکی که نثار نهال انقلاب شده واین درخت تنومند به بار نشسته است.
دشمنان انقلاب هرگز لحظه ای از دشمنی با این انقلاب وارزشهای آن غافل نشده اندوبرای براندازی آن تمام تلاشهای خود را کرده اند،اما آن اراده غیبی ومشیتی که پشتیبان انقلاب بوده باعث حفظ این نظام در طول اعصار شده است.شگفتی هایی که با نظر برآن جزبه اراده وخواست خداوند به چیز دیگری پی نمیبریم.
امریکا که در راس دشمنان انقلاب است برای براندازی این ان
قلاب از هیچ کوششی فرو گذار نکرده است.
بارها چشمان جهان شاهد شکست مفتضحانه امریکا درمقابل ملت ایران در زمینه های سیاسی،اقتصادی،نظامی و...بوده است.شکست های دندان شکنی که دست ناپیدای ارداه خداوند را میتوان در آن دید.
تسخیر لانه جاسوسی امریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام نمونه ای از کوتاه کردن دست مزدوران امریکایی از این سرزمین بود که بنا به فرمایش امام خمینی رحمة الله علیه به انقلاب دوم رقم خورد.
در پی این شکست تحقیر آمیز امریکا درصدد جبران برآمده وطرح ریزی یک حمله فوق سری با امکانات پیشرفته ومجهز به سلاح های روز کردند تا گروگان های خود را آزاد نمایند.


در این حمله قرار بود نظامیان آمریكا با هدایت نیروهای تصفیه نشده ارتش ایران و بر اساس طرحی منسجم و بی‌نقص با هلی‌كوپتری عازم ورزشگاه امجدیه تهران شوند و پس از آزادسازی گروگان‌ها سایر اهداف خود نظیر بمباران بیت امام در جماران، بمباران مركز نگهداری مهمات، سپاه، حزب ریاست جمهوری و ... را نیز اجرا كنند. 

همه چیز برای یك پیروزی تمام عیار مهیا بود. 95 نیروی كوماندو آموزش دیده با تجهیزات نظامی بسیار قوی در پنجم اردیبهشت‌ماه سال 59 درست دو هفته بعد از قطع ارتباط یك جانبه آمریكا با ایران و تحریم ایران به لحاظ اقتصادی و سیاسی، در شبی آرام و مهتابی، 14 بالگرد و هواپیما در صحرای طبس در حال فرود و مهیای اجرای نقشه‌ای شوم بود كه به ناگاه توفانی از شن به هوا خواست و دید خلبانان را به حدی ضعیف كرد كه دو بالگرد با یكدیگر برخورد كردند و ‌آ‌تشی مهیب در صحرای طبس برپا شد. این واقعه در حالی اتفاق افتاد كه به گفته فرمانده این عملیات در كتاب خاطراتش، «در این عملیات از بالگردهای بسیار پیشرفته موسوم به اسب دریایی استفاده شده بود. سه هواپیما كار حمل سوخت، سه هواپیما برای حمل نظامیان و هشت بالگرد برای انجام عملیات در درون خاك ما تدارك دیده شده بود، اما به ناگاه بالگردها آتش گرفت و ما خود را در جهنمی سوزان دیدیم.این عملیات از یك طرح و نقشه بسیار دقیق و كاملا حساب شده برخوردار بود كه ماه‌ها نخبگان نظامی امریكا روی آن نقشه كار كرده بودند.تمرینات و مانورهای مكرری نیز در صحرای آریزونا، نقطه‌ای مشابه صحرای طبس به لحاظ جغرافیایی و طبیعی، انجام شد به نحوی كه موفقیت آن بالای 90 درصد پیش‌بینی می‌شد. فرماندهی كه برای این توطئه انتخاب شد، نظامی بسیار مجربی بود كه در جنگ‌های متعدد دارای موفقیت‌های قابل توجهی بود.او سرهنگی بود از ارتش آمریكا و مبتكر نیروی دلتای این كشور. عملیات قرار بود طی دو روز انجام شود، روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت در طبس و تهران. 

در این عملیات بعضی از كشورها از جمله اسرائیل، انگلستان و حتی برخی عوامل تصفیه نشده ارتش ایران نیز كمك كردند. در آن شب عوامل بازدارنده ایران در خواب بودند. شاید در آن شب آرام تنها دستی كه در آستین خدا بلند بود، دستان امام و نیایش ایشان در امامزاده صالح بود كه منجر به تحولی عظیم در صحرای طبس و توفان بود. 

هنگامی كه هواپیماها و بالگردها به طبس رسیدند، رابطانی كه با دوربین‌های مدار بسته همه چیز را تحت كنترل داشتند بارها اعلام كردند همه چیز آرام است و عملیات با موفقیت پیش می‌رود. چند متری تا فرود باقیمانده بود. توفانی در گرفت. دستگاه هیدرولیك یكی از بالگردها از كار افتاد، دو بالگرد دیگر نیز به دلیل دید بسیار كم در اثر توفان با یكدیگر اصابت كردند و آتش گرفتند و هشت نظامی آمریكا در این میان به درك واصل شدند. عملیات عملا شكست خورد. پس از دقایقی نیروهای سپاه خود را به منطقه رساندند. فرماندهی نیروهای سپاه منطقه را سردار محمدمنتظر قائم بر عهده داشت. پس از قطعی شدن شكست آمریكا در طبس هواپیماها خیال بازگشت داشتند كه به دستور بنی صدر،‌ رئیس جمهور وقت، هدف قرار گرفتند و طی آن سردار محمدمنتظر قائم، تنها شهید این واقعه تاریخی شد تا این واقعه را با خون خود برای همیشه جاوید نگاه دارد. به این ترتیب بار دیگر طبل رسوایی آمریكا در جهان كوبیده شد و شكستی تلخ و مفتضحانه را با خواری و ذلت با خود همراه كرد.
طبقه بندی: تربیتی، 
برچسب ها: طبس، امریکا، 5اردیبهشت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 | توسط : محمد فروهر | نظرات()