تبلیغات
مبین - لباس وپوشش
" آنانکه خاک را به یک گوشه نظر کیمیا کنند................آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند "  
متاسفانه امروز شاهدپوشش های نامناسب در سطح جامعه هستیم وهرروز دشمن از طریق تهاجم فرهنگی در قالب مدگرایی هایی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می کنندبی حجابی و بدحجابی را گسترش می دهند.
تاریخچه لباس وپوشش بدن، به ابتدای خلقت انسان بر می گردد.از همان لحظه های آغازین خلقت حضرت آدم وحوا «علیهماالسلام»اولین پوشش را خداوند
بر تن آنها کرد،واینگونه اهمیت لباس را معرفی نمود،که هم نشانگر شخصیت انسان بوده و هم با پوشاندن بدن احترام او را حفظ کند.


شیطان که دشمن کمین کرده و قسم خورده انسان است،همواره سعی داشته به هر طریقی انسان را از صراط مستقیم باز داردو به انحطاط وگمراهی بکشاند،لذا برای فریب آدم نهایت سعی خودرا کرده،و با وعده های دروغ مثل حیات جاودان اورا فریفته و باعث شد که میوه ممنوعه را بخورد و به علت نافرمانی از دستورخدای متعال،لباسی که برای اوفرض کرده بودتاعیوبش را بپوشد، ازبدنش افتاد.
خداوند متعال به این حادثه غم انگیز در سوره اعراف اشاره می کند و به همه آدمیان توصیه می کند که مبادا خود را در دام‌های شیطان بیندازید چرا که یکی از بزرگترین دام های شیطان در جامعه ترویج فرهنگ برهنگی است، فرهنگی که می‌تواند بسیاری از اهداف شیطان را به نتیجه برساند .
خداوند متعال در مورد این فتنه شیطان به همه انسان ها این گونه هشدار می دهد که:
(یا بَنی‏ آدَمَ لا یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیْطانُ کَما أَخْرَجَ أَبَوَیْکُمْ مِنَ الْجَنَّةِ یَنْزِعُ عَنْهُما لِباسَهُما لِیُرِیَهُما سَوْآتِهِما إِنَّهُ یَراکُمْ هُوَ وَ قَبیلُهُ مِنْ حَیْثُ لا تَرَوْنَهُمْ إِنَّا جَعَلْنَا الشَّیاطینَ أَوْلِیاءَ لِلَّذینَ لا یُۆْمِنُونَ): اى فرزندان آدم، زنهار تا شیطان شما را به فتنه نیندازد؛ چنانکه پدر و مادر شما را از بهشت بیرون راند، و لباسشان را از ایشان برکَند، تا عورتهایشان را بر آنان نمایان کند. در حقیقت، او و قبیله‏اش، شما را از آنجا که آنها را نمى‏بینید، مى‏بینند. ما شیاطین را دوستان کسانى قرار دادیم که ایمان نمى‏آورند.(الأعراف: ۲۷)


شیطان و همدستان او قصد دارند که این نعمت را مانند بسیاری از نعمت هایی که در اختیار ماست( مانند نعمت ایمان و ولایت ) از ما سلب کنند و شبانه روز در راستای جداکردن ما از نعمت پوشیدگی و تبدیل این فرهنگ به فرهنگ برهنگی تلاش می کنند .چرا که چنانچه اشاره شد اگر به این هدف خود دست پیدا کنند رسیدن به سائر اهداف کمی آسان تر برای آنها جلوه می کند
چنانچه اشاره شد خداوند متعال در این آیه به یکی از بزرگترین فتنه های شیطان اشاره می کند فتنه ای که اولا؛ سبب محروم شدن انسان از بهشت جاویدان و ثانیا؛ترویج برهنگی و عریانی در جامعه می شود.
اما از انجا که بدن انسان با برهنگی سازگار نبوده ونیست،بلافاصله آدم وحوا برای تهیه لباسی که با آن بتوانند خود را بپوشند اقدام کردند:
(فَدَلاَّهُما بِغُرُورٍ فَلَمَّا ذاقَا الشَّجَرَةَ بَدَتْ لَهُما سَوْآتُهُما وَ طَفِقا یَخْصِفانِ عَلَیْهِما مِنْ وَرَقِ الْجَنَّةِ …: پس آن دو را با فریب به سقوط کشانید؛ پس چون آن دو از [میوه‏] آن درختِ [ممنوع‏] چشیدند، برهنگى‏هایشان بر آنان آشکار شد، و به چسبانیدن برگ‏[هاى درختانِ‏] بهشت بر خود آغاز کردند…)(الأعراف:2 ۲
آری خداوند متعال در جای جای قران کریم به این نعمت الهی(پوشش ولباس) اشاره کرده و همیشه انسان را برحظر داشته تا شیطان نتواند بوسیله حیله و فریب اورا از داشتن این نعمت بزرگ محروم کند،همچنانکه امروز شاهد هستیم که دسیسه های دشمن وتهاجم فرهنگی سعی بر این دارند که بی حجابی وبدحجابی را در جامعه نشر دهند تابا کمرنگ کردن پوشش وحجاب در جامعه وسست کردن عقائدبه افکار شوم خود برسند.
درپایان جواب منطقی از استاد شهید مطهری به کسانی که امروز دارند درجامعه بی حجابی و بدحجابی را به عنوان یک فرهنگ نو مطرح می کننداین است که ایشان می فرماید:اگر بناباشد بی حجابی و بدحجابی نشانه فرهنگ باشد
،پس باید اعتراف کنیم که حیوانات بافرهنگ تر از ما هستند زیرا آنها هرگزحجابی نداشته و ندارند.
طبقه بندی: تربیتی، 
برچسب ها: بی حجاب، بدحجابی، فرهنگ، تهاجم فرهنگی، شیطان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 27 مهر 1391 | توسط : محمد فروهر | نظرات()