تبلیغات
مبین - غدیر هویت شیعه
" آنانکه خاک را به یک گوشه نظر کیمیا کنند................آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند "  

زمزمه های حضور پیامبر عظیم الشأن اسلام(صلی الله علیه وآله وسلم)درحج امسال همه جا پیچیده بود وهرکسی سعی می کرد خود راآماده کندوتوفیق زیارت خانه خدا در جوار پیامبر(صلی الله علیه وآله وسلم )را درک کند.
انبوه زیادی ازجمعیت در حجة الوداع شرکت کرده بودند،بزرگترین اجتماع مسلمین در طول تاریخ اسلام با ازدحام زیاد جمعیت محقق شده بود،ومردم از نزدیک شاهد انجام اعمال حج توسط پیامبر بودند.
واقعا چه زیبا بوده نظاره کردن حج مقبول ودیدن حجی که توسط اول شخص عالم هستی در حال انجام آن است وهیچ گونه شائبه غیر خدایی در آن راه ندارد.وبدون شک مورد قبول خداوند منّان است،واین حجة الوداع پیامبر«ص»است واو باید بااین سرزمین که سالها در آن برای هدایت مردم تلاش کرده بود وداع کند،واو در سالهای آخر عمر شریف خود به سر می برد.
یک عمر تلاش پی در پی وخالصانه برای هدایت مردم وبا تمام وجود در این راه قدم برمیداشت.سفرهابه طائف و اطراف مدینه می کردخسته گی ها رابه جان میخریدوحتی زمانی که جسارت به صاحت عظیم الشان او می کردندمی گفت:الهم اهدقومی فإنهم لایعلمون.
در این را نسبت به هدایت مردم حریص بود:لَقَدْ جَاءَكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْكُم بِالْمُؤْمِنِینَ رَءُوفٌ رَّحِیمٌ(توبه128)
 تاجایی که قرآن کریم می فرماید: ترس ازاین هست که تو در این راه جان خود راازدست بدهی:لَعَلَّكَ باخِعٌ نَفْسَكَ أَلاَّ یَكُونُوا مُؤْمِنینَ (الشعراء3)
اما دراین لحظه های ملکوتی وپایانی عمر شریف حضرت یک رسالت ناتمام مانده که باید انجام شودواو در این حجة الوداع منتظراست تا لحظه موعود فرارسدواین رسالت بزرگ را انجام دهد.

مراسم حج باشکوه تمام به پایان رسید.اقتداروعظمت اسلام در کنگره بزرگ حج به رخ جهانیان کشیده شد.بعد از انجام اعمال حج انبوه زیاد حاجیان در حال برگشت از مهمانی الهی بودندوسرخو ش از اینکه توانسته بودند حج را در جوار رسول مکرم اسلام انجام دهند.
لحظه موعود فرارسید در نزدیکی غدیر خم وحی الهی به قلب پیامبر نازل شد:یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ یَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا یَهْدِی الْقَوْمَ الْكافِرینَ (مائده67)
ای پیامبر:هرآنچه خدا به تو ابلاغ کرده به مردم بگوزیرا اکمال رسالت تو در گفتن این امر مهم به مردم است و خدا تو را از گزند توطئه هامحافظت میکندهماناخدا هرگزمردم کافر را هدایت نمیکند.
نکات مهمی در این آیه شریفه به چشم می خورداولا اینکه:این ابلاغ از ظرف خدا بوده و پیامبر ماموربه انجام دستور الهی است.ثانیا:خاتم تمام پیامبران حضرت محمد«ص»است ودراین ایه به حضرت خطاب می شودکه اتمام رسالت تو که پایان بخش رسالت عطیم انیاء الهی است دراین است که این رسالت را انجام دهی ومردم را آگاه کنی.ثالثا:خوف انکار وسرکشی مردم نسبت به این ابلاغ و دستور الهی بود که خداوند فرمود:والله یعصمک من الناس.خداتورا از شر نفوس بد محافظت میکند.
بحرحال پیامبر مامور به انجام این امر الهی ومهم است لذا دستوربه اجتماع مردم کرددر آن گرمای شدیدسه روز طول کشید که مردم اجتماع کردندوپیامبر بعد از حمد وثنای الهی رسالت عظیم خود را به پایان رساند.
دست امیر المومنین«علیه السلام»راگرفته وبالا برد و باصدای بلند اعلام کرد:من کنت مولاه فهذا علی مولا
وبعداز اعلام ازطرف پیامبررسالت عظیم او به پایان رسیدودین حق کامل گشت.الْیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دینَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْكُمْ نِعْمَتی‏ وَ رَضیتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ دیناً فَمَنِ اضْطُرَّ فی‏ مَخْمَصَةٍ غَیْرَ مُتَجانِفٍ لِإِثْمٍ فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ (3مائده)

هرگزاز این صریح تر نمی شد اعلام کردوهیچ گونه شک وشبهه ای در کار نبود و مردم هم به ظاهر پذیرفتند و به امیر المومنین علیه السلام تبریک گفتنداما بعد از مدت زمان کوتاهی بعد از مرگ پیامبرصلی الله علیه واله وسلم خورشید را انکار کردندوحق مسلم امیرالمومنین راغصب نمودند.
بله انکار غدیر انکار خورشید است و هویت شیعه در غدیر است.
طبقه بندی: اعتقادی، 
برچسب ها: غدیر، هویت شیعه، عید غدیر، روزغدیر، الیوم اکملت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 13 آبان 1391 | توسط : محمد فروهر | نظرات()