تبلیغات
مبین - گمشده بشر امروز
" آنانکه خاک را به یک گوشه نظر کیمیا کنند................آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند "  

بشر امروزپیشرفت های چشم گیری در زمینه های مختلف داشته است.با اندک نگاهی به وضعیت زندگی امروز متوجه می شویم که انصافادر زمینه های مختلف علمی تا حد باور نکردنی رشد و نبوغ داشته است.

رفتن به کرات دیگر و تحقیق وتفحص در آن شاید امری بود که در تخیله انسانهای گذشته هم نمی گنجیداما امروز ما می بینیم که در زمینه هوا وفضا بشر به چنان پیشرفتی دست پیدا کرده که می تواند به راحتی به فضا وکرات دیگر سفر کند وآن را تسخیر کند.با فرستادن ماهواره های متعدداخبار و تصاویر به روز از آنجا دریافت کند.

درمان بیماریهای صعب العلاج واختراعات مختلف در زمینۀ پزشکی به کمک بشر امروز آمده است. تا حدی که دست به عمل شگفت انگیز شبیه سازی وپیوند اعضا میزند.قبلا انسانهای بسیاری بخاطر عدم پیشرفت علم وناشناخته بودن علم پزشکی بر اثر یک بیماری کوچک جان خود را از دست می دادند.اما امروز ما شاهد هستیم که بیماری های مختلفی نظیرسرطان های مختلف وجراحی های
پیچیده مغز وعصب و قلب توسط پزشکان متخصص انجام می شود.

رسانه ها و فضای مجازی به راستی که جهان با این عظمت را تبدیل به دهکده ای کوچک کرده است.ازاین طرف دنیا یک شخص به راحتی می تواند ارتباط با طرف دیگر برقرار کند واورا ببیند وتمامی اخبار را مخابره کند.دیگر هیچ خبری از دورترین نقطه کره زمین بر انسان پوشیده نمی ماندزیرا او به راحتی میتواند اخبار روز را دریافت وتحلبل کند.رسانه ها امروز جزء جدا نشدنی زندگی انسانها هستندو باعث میشود ارتباطات آنها به سهولت هرچه بیشتر انجام شود.

مهندسی های پیچیده ساختمان سازی و راه سازی مجهز به آخرین پیشرفت ها در این زمینه به داد انسانهای امروزی رسیده است.دیگر از سفرهای پر مخاطره وهمراه با سختی های فراوان خبری نیست،بهترین سیستم جاده کشی واستفاده از خودروهای مجهزوراحت سفرها را برای بشر امروز تبدیل به خاطره های شیرین زندگی کرده است.

به راستی که در هر زمینه ای نگاه کنیم از اختراعات و اکتشافات انسانهای امروزی شگفت زده می شویم.پیشرفت های متعدددر زمینه های نانو،انرژی هسته ای،ودیگر موارد موجود جهش سریع انسان را در دست یابی به ناخاسته هایش را نشان میدهد.

اما گمشده انسان امروز چیست؟آیامیتوان گفت بشر در چه زمینه ای پیشرفت که نکرده حتی پس رفت هم داشته است؟

با نگاهی ژرف به زندگی امروز وبررسی و مطالعه در احوالات زندگی امروز به این نتیجه میرسیم که به حق انسانهای مکانیزه امروزی درزمینه اخلاق و انسانیت پیشرفتی نکرده است.

راستی که گمشده انسان امروز اخلاق است.باید اعتراف کنیم هرچند که زندگی ماشینی بسیاری از سختی های دوران گذشته را از دوش انسان برداشته است اما در عوض باعث گسستگی پیوند انسانها شده و مشکلی مضاعف را بر دوش انسان نهاده است.
کشتارها وقتل عام انسان ها به دست همدیگر،درگیری،نزاع،افزایش روزانه آمار طلاق،گرایش رو به رشد به مواد مخدرو....گواه این مطلب هستند که بشر امروز در زمینه انسانیت واخلاق عقب گرد داشته است.

هم دوستی،صلح،آرامش حلقه مفقوده وگمشده زنگی امروز است.آنهاییی که گمان میکنندپول مشکلات جامعه امروزی را حل میکنند در خیالی باطل به سر میبرندزیرا بسیار می بینیم کسانی که از جهت رفاه اجتماعی در سطح خوبی هستند ولی از آرامش در زندگی آنها خبری نیست.


شگفت تر اینکه با مطالعه و بررسی مبانی دین مبین اسلام به این گمشدۀ جهان امروزی دست پیدا می کنیم.تاکید وسفارشات قرآن کریم واهل بیت معصومین صلوات الله علیهم در زمینه های نوع دوستی وتاکیدات فراوان راجع به اخلاق گواه این مطلب است تاجایی که پیامبر عظیم الشأن اسلام(صلی الله علیه آله وسلم)فرموندن:انی بعثت لاتم مکارم الاخلاق من مبعوث شدم که مکارم وزیبایی هی اخلاق را تمام کنم و در اختیار بشر قرار دهم تا به آرامش برسد.

وَ نُنزَِّلُ مِنَ الْقُرْءَانِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ (إسراءآیه 82)
وقرآن را نازل کردیم برای شفای در دهای انسانهاو مایه رحمت برای آنها است.
گرایش به وحی ناب وسیره معصومین علیهم السلام تسکین دردهای بشر امروز و گمشده او می باشد.
طبقه بندی: اعتقادی،  تربیتی،  اخلاق، 
برچسب ها: بشرامروز، گمشده بشر امروز، مشکل بشر امروز، آرامش، نوع دوستی، هم دوستی، انسانیت،
مطالب مرتبط: آرامش،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 18 آبان 1391 | توسط : محمد فروهر | نظرات()